wtorek, 7 czerwca 2022

Książka to najlepszy przyjaciel

 Z okazji zbliżającego się Dnia Przyjaciela zaprosiliśmy do biblioteki grupę drugoklasistów. W czasie spotkania staraliśmy się pokazać dzieciom, że warto zaprzyjaźnić się z książką. Ponieważ rok 2022 to Rok Marii Konopnickiej, wykorzystaliśmy w tym celu wiersze poetki, które doskonale rozbudzają wyobraźnię 
i pokazują jak ważny wpływ na nasze życie ma poezja. W trakcie zajęć uczniowie wzięli udział w wielu grach 
i zabawach, a także stworzyli własne kwiatki oraz papierowe pieski inspirowane Brysiem z wierszyka Stefek Burczymucha. Na koniec w nieco luźniejszej atmosferze zagraliśmy w gry na ekranie multimedialnym i posłuchaliśmy dziecięcych przebojów.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz