sobota, 9 września 2017

Rady i porady dla seniorów25 września odbyło się w naszej bibliotece spotkanie z dyplomowanymi dietetykami pod hasłem "Dekalog nawyków żywieniowych, jak utrzymać młodość."
Przybyli do nas goście dowiedzieli się nie tylko o tym, jakich produktów należy unikać, aby nie szkodzić swojemu zdrowiu, ale również jak prawidłowo łączyć ze sobą produkty aby posiłki dostarczały nam wszystkich witamin i minerałów.
Pani dietetyczka przedstawiła  nam co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Dowiedzieliśmy się także jak dużą wartość ma woda i ile powinniśmy jej wypijać. Pani dietetyk uświadomiła słuchaczom, że dieta to nie krótkofalowy proces służący głównie zrzuceniu nagromadzonych zimą kilogramów, ale styl życia, który w ogromnym stopniu wpływa na to jaki mamy humor, jak sami czujemy się w swoim ciele.
A jak wiadomo, w zdrowym ciele, zdrowy duch.
Na zakończenie prelekcji każdy ze słuchaczy mógł skorzystać z  darmowych pomiarów na analizatorze masy ciała i szczegółowo omówić je z dietetykiem.

Dziękujemy zarówno naszym seniorom jak i obecnym na spotkaniu dietetykom za mile spędzony czas oraz niezwykle interesujący wykład.
Wiedza zdobyta podczas spotkania pomoże wyeliminować błędy w sposobie żywienia, co pozytywnie wpłynie na zdrowie naszych seniorów.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz