piątek, 28 kwietnia 2017

"Kto czyta książki, żyje podwójnie" - czyli o Światowym Dniu Książki

Ostatnio świętowaliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto to zostało ustanowione przez UNESCO 23 kwietnia - nieprzypadkowo! Data ta wiąże się z urodzinami lub odejściem wielu znanych pisarzy, np. Williama Szekspira.Poznajemy proces powstawania książki - od pomysłu, poprzez wydawnictwo i drukarnię, kończąc na księgarni i wreszcie - po długiej podróży - książka wędruje do czytelnika!


Podczas Światowego Dnia Książki zgodnie ze zwyczajem obdarowywano ludzi kwiatami, dlatego nasi goście z Przedszkola nr 60 wykonali piękne różyczki z papieru
Ciekawostki książkowe:

Największa kolekcja zakładek do książek? Właścicielem kolekcji jest Frank Divendal z Holandii, który posiada 103 009 różnych zakładek do książek z całego świata. Mężczyzna zajmuje się zbieraniem zakładek od 1982 roku.

Najmniejsza książka świata? Kosztująca ogromną sumę 15 tysięcy dolarów najmniejsza wykonana dotąd książka to mikrochip wyryty na krystalicznej silikonowej stronie, która mierzy 70 na 100 mikrometrów. Aby przeczytać tą książkę, trzeba użyć mikroskopu!

Więcej na http://booklips.pl/zestawienia/22-literackie-rekordy-guinnessa/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz